Старі традиції на новий лад: гіпсова ліпнина в інтер'єрі

Гіпсова ліпнина - старовинна архітектурна традиція оформлення інтер'єрів і фасадів, що дійшла до сучасних часів. Відома людям вже декілька тисяч років, вона не втрачає своєї актуальності і в наші дні. Також, як в епохи класицизму, ампіру, рококо та бароко, витончені ліпні візерунки сьогодні нікого не залишають байдужим. Саме тому цей традиційний спосіб прикрашання інтер'єру багато хто вибирає і сьогодні.

Розмаїття ліпнини

Сучасні виробники надають широкий вибір ліпних деталей: гіпсові колони і напівколони, стельові розетки, бордюри, гіпсові карнизи, ніші, камінні портали з гіпсу, а також елементи для прикраси дверних отворів. Всі ці об'ємні елементи інтер'єру виглядають дуже ефектно.

Розмаїття форм і візерунків гіпсової ліпнини дає дизайнерам та архітекторам широкі можливості для творчості і дозволяє оформлювати інтер'єри не лише в класичному стилі, але й у сучасному стилі хай-тек. Ліпнина з гіпсу вносить гармонію в простір інтер'єру. За допомогою асиметрично розташованих ліпних деталей можна приховати неправильну форму кімнати. Молдінги з гіпсу допоможуть розділити поверхню стіни на окремі ділянки, виправляючи таким чином пропорції інтер'єру.

Естетика ліпнини в інтер'єрі

Сьогодні, як і багато століть потому, ліпнина з гіпсу є прекрасним варіантом для створення оригінального інтер'єру, хоча при її виготовленні застосовуються сучасні технології. Вона більше не асоціюється виключно з розкішшю минулих століть, а є витримано-прекрасним елементом простору.

Гіпсова ліпнина - не просто окремо існуючий декоративний елемент, а продовження архітектури вашого будинку. Вона здатна повністю перетворити приміщення, але головне у всіх цих декоративних елементах, пілястрах, розетках і напівколонах з гіпсу - саме естетичний вплив на тих, хто знаходиться в інтер'єрі. Справедливим буде твердження, що це елемент виховання гарного смаку - як у дітей, так і у дорослих.

Приклади використання гіпсової ліпнини в інтер'єрі

Ліпниною часто маскують труби або стояки, а також димоходи. Ліпнина з гіпсу, лінії якої повторюються на стінах, стелі і дверних отворах, створює відчуття єдності стилю в приміщенні, надає йому солідного вигляду, створює атмосферу аристократизму, і в той же час - затишку.

Гіпсові карнизи допоможуть не лише прикрасити стельовий периметр, але й приховати нерівності у місці з’єднання стелі та стін. Стельові розетки, що обрамляють люстри, можуть мати найрізноманітніші форми та розміри, і зазвичай складають головну частину композиції стелі. У гармонійному поєднанні з ліпними карнизами та молдингами гіпсова розетка надає стелі завершеного вигляду.

Відчуття урочистості приміщення та ілюзію нескінченності стелі можуть створити ліпні куполи. Ще один елемент ліпного декору, улюблений декораторами, - гіпсові ніші в стінах. Простір усередині них можна ефектно оформити книжковими полицями або баром, а також встановити туди різні декоративні предмети. Прикрашені мальовничим підсвічуванням, гіпсові ніші стануть чудовим обрамленням для гіпсової скульптури, вази або підсвічника.

Ліпний декор зберігає в собі витонченість стародавніх традицій і привабливість сучасності. Гіпс має багато переваг перед іншими матеріалами. Гіпсова ліпнина міцна, довговічна та виглядає неймовірно елегантно.

Проте, ліпнина з гіпсу виглядає чудово лише у випадку, якщо вона виготовлена професіоналами з якісного гіпсу. Інакше вона буде лише невдалим наслідуванням розкоші, виглядати дешево.

Ліпні декоративні елементи пропонує українська художньо-архітектурна майстерня Флоренція. Для виробництва гіпсового декору використовується лише натуральна сировина, досить поширена у природі, і практично ювелірна робота майстрів, які виготовляють дивовижні прикраси, гордість будь-якого будинку. Гіпс високої міцності не тріскається і не деформується з часом, не утворює пил. Розмаїття колекції, що її пропонує майстерня, дозволяє оформити інтер'єр у будь-якому стилі. Важливо лише поєднувати смак та творчу фантазію!